Poradna

Službu plánujeme spustit v nejbližších dnech.

37 reakcí na “Poradna”

 1. Uznání předmětů napsal:

  Dobrý den,

  potřeboval bych vědět, jak je to s uznáním předmětů z jiných fakult na fakultě stavební.Paní na studijním mi sdělila, že nastupuji jako nový student, pochopil jsem to tak, že budu mít předepsaný rozvrh, nicméně já jsem již studoval na Západočeské univerzitě a mám hotovou řadu předmětů a nerad bych je dělal znovu.Zda-li k tomu musím něco mít(nějaké podklady)nebo stačí index, jednoduše jak se toto řeší?Jdu na náhradní termín 18.9., jelikož jsem před tím delší dobu v zahraničí.Jak je to s časovou náročností?Abych se včas vrátil v případě, že budu muset něco dodávat a podobně.

  Děkuji

  S pozdravem Patrik Tran

  • Uznání předmětů napsal:

   Ahoj,

   co se týká uznání předmětů, tak pokud si pamatuji dobře, při zápisu se rozdávají papíry, které obsahují i žádost na uznání předmětů. Takže pokud mám pravdu, můžeš počkat až na zápis.
   Snad ti to tu ještě někdo potvrdí…

   Honza

 2. Uznávaní diplomu FSv ve světě napsal:

  Dobrý den,
  Nevím kde jinde bych se na to mohl zeptat. Jak jsou diplomy z FSv ČVUT uznávané jinde ve světě? Hlavně mě zajímá uznání vzdělání geodézie a kartografie v USA, Australii, Kanadě.

  • Admin napsal:

   toto budou možná vědět na studijním, ale spíš bych se přeptal tam, kde chceš ten rozvrh uznat – tedy na odpovídajících univerzitách “ve světě”, případně u zaměstnavatelů. Ale nemyslím, že by s tím byl problém, ČVUT najdou v žebříčku 500 top univerzit, takže by si s tím měli poradit, jasně není to MIT ;)
   (Petr Pávek)

 3. Karel Doležal napsal:

  Dobrý den,
  Našel by se tu někdo kdo by mi vysvětlil značení rozsahu výuky ?
  Příklad: 3+3s co to celé znamená ?
  Děkuji za odpovědi ;-)

  • Miroslav Smutný napsal:

   Znamená to, že týdně budou průměrně tři hodiny přednášek a tři hodiny semináře. Jelikož jsou na vysoké škole dvouhodinovky, budou pravděpodobně v lichých týdnech dvě dvouhodinové přednášky a jeden dvouhodinový seminář (4+2s) a o sudých týdnech 2+4s nebo obráceně.

   • Karel Doležal napsal:

    Moc děkuji za vysvětlení :) pochopil jsem tedy že S je označení pro semináře a zbylá označení jako je J a C značí co prosím ? Konkretně třeba 4+8j a 2+2c

    • Admin napsal:

     c bude cvičení a j nemám nejmenší tušení, záleží na předmětu. Mohlo by to být nějaké měření, laboratoře, letní kurz, …
     (Petr Pávek)

 4. Karolína Bartáková napsal:

  Dobrý den.
  Chci se zeptat, jak je to u prváků na FBMI s rozvrhama. Sem z toho všeho nějak mimo mísu.
  Díky za odpověď ;-)

  • Admin napsal:

   Nejsem z FBMI, ale pravděpodobně je dostanete sestavené, třeba až na nějaké drobnosti (jazyky, tělocvik). Nebál bych se toho. Úpravy v prváku nedoporučuju, člověk se vytrhne z kruhu a kolektivu.
   (Petr Pávek)

 5. Barbora Löwyová napsal:

  Dobrý den. Chci se zeptat na rozvrh. Na fb sem četla, že když si uděláme rozvrh, tak nám musí být schválený na studijním. Jak to teda je? Musim někam, nebo si to vytáhnou sami?
  Děkuju

  • Admin napsal:

   Ahoj, nevím, o kterou jde fakultu, ale třeba na FSV si student v prvním semestr zapisuje maximálně tělocvik, vše ostatní dostane od studijního zapsané. Lze to potom měnit.

   Popsaný mechanismus platí do dalších semestrů – student si sestaví rozvrh sám, potom se systém zamkne, studijní ho schválí a je hotovo.

 6. Co znamenají zkratky napsal:

  Dobrý den,
  Díval jsem se do rozvrhu a v tich zkratkách se nevyznám.
  K zřejmě jsou počet kreditu za předmět
  Ale co je HC, T-EX a HP jsem nepochopil.
  Prosím o vysvětlení.

 7. Hannes G. napsal:

  Dear Community,
  I’m a Student from Germany and my class will travel to Praha.
  We want to visit the technical University of Praha, but I Need an E-Mail-contact to organize a date for our visit.
  So I have looked in the Internet but have not find any contact.
  Can someone help me?

 8. Par otázek. napsal:

  Dobrý den, hodně by mě zajímalo kolik je cizinců na ČVUT, a konkretně na FSv. Zhruba procentuálně. Totiž chtěl bych se seznámit s lidmi z jiných kultur atd…
  A ještě jeden dotaz, na kolik kluku připadne jedna holka na FSv. Taky odhad.
  Ptám se jen tak ze zvědavostí. V září jdu do prváku a mě by zajímalo co mám čekat.

 9. Koleje napsal:

  Dobrý den,
  já mám jít letos do prvního ročníku na VŠCHT a nepřijali mě na kolej Volha ani Sázava. Chtěla bych se vás zeptat, jestli byste neměli volné místo, protože mám velice špatné spoje (vlak mi jezdí jednou za 2 hodiny) a cesta mi trvá celkem přes dvě hodiny (pocházím z Křivoklátu). To znamená, že bych do školy nemohla nastoupit, protože bych to časově nezvládla . Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne Skleničková

 10. Hades napsal:

  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat , jak dlouho trvá vydání průkazu studenta CVUT.(ISIC nechci, nevyplatí se mi).
  Předem díky za odpověď.

 11. Zdeněk Páleníček napsal:

  Hledám komunikativního student-a-ku architektury v dosahu Černošic pro tvořivé lekce kreslení mého 11letého nadaného synovce. Od dětství maluje fantastické stroje,letadla a domy. Sám do Prahy ještě jezdit nemůže. Kontakt:zdenekpalenicek@seznam.cz

 12. Gaudeamus praha napsal:

  Dobrý den, nutně potrebuji kontakt na nějakého studenta, který byl od Vás na stánku v Praze na veletrhu škol Gaudeamus. Moc Prosím. Děkuji K.

 13. Notebook napsal:

  Ahoj,
  plánuji studium informatiky na FEL nebo FIT a zároveň taky pořízení notebooku, tak se chci přeptat, jaké máte zkušenosti s tím, jaký si s ohledem na budoucí studium mám pořídit, nebo jestli je to úplně jedno :) Děkuju, M.:)

 14. campus napsal:

  Zdravím, mám dilema ohledně kolejí, plánuju jít na FIT a vubec se mi nezamlouvá Strahov. Co by jste mi doporučili jako nejvhodnější alternativu, předem dík.

  • Petr Pávek napsal:

   Strahov na první pohled vypadá špatně, ale z vlastní zkušenosti pisatele těchto řádků má mnoho výhod – například prakticky na každém bloku je někdo z kruhu, reálně tam bydlí (v prváku) půlka kruhu. Což se hodí při kooperaci.
   Ale jinak pro studenta FITu mohu jen doporučit dejvické koleje, podle ceny vzestupně (záleží samozřejmě na konfiguraci pokojů): Bubeneč, Sinkuleho, Dejvická, Orlík, Masarykova.
   Jen podle některých je Bubeneč ještě pod kvalitou Strahova, nicméně v poslední době se dost opravuje a má opravdu aktivní studentský klub.

 15. Mezinárodní dokument napsal:

  Dobrý den,

  existuje nějaký dokument, který by se dal vytisknout v zahraničí a sloužil by jako průkaz studenta ? Přítelkyně byla okradena v Paříži o ISICa a potřebovala by se nějakým průkazem prokazovat jako studentka, aby všude neplatila plné ceny.

  Díky za pomoc, J.

 16. Hodnocení napsal:

  Dobrý den,
  Zajímalo by mě jak je to s hodnocením na ČVUT? Na vysoké škole kam jsem chodila bylo odnocení A-F a pro splnění bylo nutné alespon E.

  • Petr Pávek napsal:

   Zdravím,
   je to přesně tak, jak píšete. Pokud máte odstudované předměty, které jsou shodné, můžete dokonce požádat o uznání. Nicméně bych to zvážil, mohou být na ČVUT podstatně náročnější (například matematika, ale záleží, kde jste studovala)

 17. Začátek semestru napsal:

  Dobrý den,
  v září nastupuji do prváku na FD a chtěla bych se zeptat, kdy začne semestr. Na stránkách je napsáno, že 22.9., navíc ale bude 23.9. Imatrikulace. To by tedy znamenalo, že od 24.9. budu muset nastoupit do školy podle daného rozvrhu? Jak moc velký problém by tedy nastal, kdybych hned první týden, tedy od 24.9. – 30.9., chyběla, kvůli dovolené?

  Děkuji B.

  • Petr Pávek napsal:

   Dobrý den,
   trochu pozdě, ale přece. Semestr opravdu začíná na FD 22.9., takže proběhne první týden výuky. V prváku se zpravidla vůbec nic neučí, nevím, jak je to konkrétně na FD (ví studijní), ale imatrikulace bývá zpravidla nepovinná. V prvním týdnu v prváku se zpravidla jen představují učebny/vyučující/předměty, takže absence není problém. Problém by mohl nastat například s nástupem na kolej, ale to lze vyřešit jedním telefonátem.

 18. dotaz napsal:

  Dobry den, chci se zeptat kdy se dozvím svuj osobni rozvrh? Nastupuji na obor RA do prvniho rocniku a stale rozvrh nevim, dozvim se ho nebo si musim vytvorit svuj?? Diiky za odpoved

  • Admin napsal:

   Netuším, na které fakultě je obor RA, takže jen obecně – prváci mají rozvrh sestavený předem, nedoporučuje se do něj zasahovat (na FSv to jde, ale i tak nedoporučuji – člověk si zbytečně neudělá kamarády, kdy chodí pokaždé na cviko s někým jiným). Zobrazit by měl jít přes stránky fakulty, respektive přes KOS.

 19. Pracovní příležitost napsal:

  Dobrý den, kde bych mohl vyvěsit inzerát pracovní příležitosti pro studenty – programátory. Víceméně formou brigády / externí spolupráce. Děkuji. Roman Pecl

 20. skolne napsal:

  Dobrý den,
  chci od října studovat na cvut, ale zároveň v danem roce budu dokončovat bakalářske studium na jiné škole a dočetla jsem se v zákone, ze si dalšího bakaláře budu muset hradit sama. Nevíte někdo na kolik to vyjde?
  Děkuji za odpověď

 21. Internet napsal:

  Dobrý den, budu se účastnit jednoho semináře v Praze a jelikož nejsem z Prahy, zařídila jsem se přenocování na kolejích na Strahově. Ráda bych se zeptala kde se tam připojím na internet? Je na pokojích wifi?
  Díky

 22. Dopis o ukonceni napsal:

  Ahoj, potrebovala bych poradit.

  Prisel mi dopis o ukonceni studia za nesplneni dostatecneho poctu kreditu. Ale!
  Pise se, ze za prvni akademicky semestr musim mit 15 a za rok 30. Znamena to, ze kdyz jich mam za prvni semestr 20, staci v druhym 10?
  Diky, M.

  • Admin napsal:

   Ahoj,
   omlouvám se za prodlevu, měli jsme problém se serverem. Nicméně:
   Přesně tak jsem to vždy chápal i já, že 20+10 kreditů za 1 rok je v pohodě. Nicméně, rozhodující slovo má vždy studijní oddělení, doporučuji se na něj tedy co nejrychleji obrátit. Mají minimálně jeden den v týdnu i o prázdninách, klidně telefonicky.

   Petr Pávek

 23. Rozvrh na FSv; 1.ročník napsal:

  Ahoj,
  potřebuju se zeptat, jak to je s rozvrhem pro 1.ročníky-1. semestr. Dočetla jsem se zde, že si volíme pouze tělák. Smíme si ale časově ten rozvrh uspořádat jinak, než jak máme zapsané v KOSu, nebo je nejlepší s tím nic nedělat? Jak je to vlastně s těmi paralerkami? Moc děkuju za odpověď.

 24. KOS napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak je to se zapsáním známky do KOSu u předmětu, který vyžaduje návaznost. Jsem studentkou FSV a jedná se mi o to, že mám zapsaný opakující předmět GEMZ a zároveň ZSV. ZSV mi navazuje na GEMZ, ale zkoušku jsem složila dříve (ze ZSV) – do kosu mi byla udělena známka. Má nějaký vliv to, že složím zkoušku u GEMZu později? A tím mi bude i s pozdějším datem zapsána známka v KOSu?
  Děkuji za odpověď.

 25. Lukáš napsal:

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jak je to s imatrikulací na Fsv. Je účast povinná? Komu se případně omluvit?
  Díky za odpověď

Napsat komentář • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.