Moderní student – kurz efektivity nejen s Office

Určitě to zná každý. Ručně psaným protokolům odzvonilo, v počítači je to nejen přehlednější, ale podstatně lépe zaslatelné elektronickou poštou. Ale opravdu umíš pracovat s “kancelářskými” programy efektivně?

Protože ne každý odpoví na předchozí řečnickou otázku kladně, připravil Microsoft soubor videokurzů nazvaný Moderní student. Kurz je zcela ZDARMA! A najdeš jej zde:
aka.ms/modernistudent

Následně se zobrazí moderní vzdělávací portál, nicméně v mém případě v angličtině. Pokud jí nevládneš úplně dokonale, nezoufej a dole přepni do češtiny. Pak se můžeš s chutí pustit do úvodního krátkého videa, na které navazuje pět různorodých sekcí.

První se věnuje “Odborné práci”, tedy mimo jiné citování, grafům a tabulkám či vytváření průzkumů. Druhá je vytváření digitálních poznámek, neboť o zaznamenávání informací z přednášek, jejich sdílení a strukturování je velká část života vysokoškoláka. Třetí část pojednává o možnostech úspěchu na pracovním trhu, tedy například jak poladil LinkedIn. Předposlední sekce je o přípravě prezentace, neboť sebelepší závěrečná práce je poloviční bez dokonalé prezentace. A poslední díl kurzu je nejspíše zcela nejdůležitější – týmová spolupráce. Při rozložení týmu mezi několik kontinentů to již bez moderních nástrojů opravdu nejde…

A toto je jen základní kurz, Microsoft Virtual Academy jich nabízí více, od C#, přes HTML5 po řízení serverů… Takže máš-li zájem, vzhůru do studia!