Vyraž na praxi s IAESTE!

Mezinárodní studentská organizace IAESTE i tento rok nabízí studentům možnost vyjet do zahraničí na placenou (převážně) letní stáž a získat tak nejen zkušenosti, ale i spoustu zážitků!Nabídka praxí, včetně základních údajů, jak postupovat, je k nalezení ZDE. Výběrové řízení již probíhá, ale stále jsou praxe k dispozici a jako každý rok se budou objevovat takzvané postpraxe, tedy praxe, které měl obsadit jiný stát, ale nepodařilo se mu zajistit vhodného studenta (často specifické požadavky na jazyk, obor či znalosti, ale nemusí to být vždy).

Praxe je nejen skvělá zkušenosti a “položka do životopisu”, ale především životní zážitek, student se podívá většinou do úplně jiného prostředí, pozná se často s dalšími praktikanty z celého světa, nahlédne na vlastní oči do života v jiné, mnohdy mimoevropské, země. Z vlastní zkušenosti doporučuji, absolvoval jsem praxi v roce 2012, konkrétně v Bosně a Hercegovině, v Banja Luce. Jednou ze zajímavostí je, že když v Polsku chtějí vyjádřit (řekněme) Vidlákov, tak řeknou Banja Luka a povětšinou netuší, že tak pojmenované město existuje a má přes 300 tisíc obyvatel. :)

O praxi bych dokázal psát hodně dlouho, faktické údaje jsou obsaženy v reportu, který vzniká z každé praxe. Pro mě byla praxe prostě zážitek, zážitek a ještě jednou zážitek, je to sice klišé, ale na celý život. Jednoho z kolegů z praxe v Bosně jsem potkal tento měsíc v Berlíně… Takže doporučuji se přihlásit a neřešit!

Aby nevznikla mýlka, fotka je z vyhlídky nad Sarajevem!