Znáte vítězné projekty Social Impact Award 2015?

Koncem května byly v pražském HUBu vyhlášeny výsledky posledního ročníku Social Impact Award. Kdo zaujal nejvíc porotu? A kdo diváky, nebo třeba Zoot? Jak již naznačil titulek, z 12 finalistů bylo vybráno celkem 7 vítězů. Pět vybrala porota, jeden projekt získal ocenění DOBRO. od Zoot a jiný zvítězil v hlasování veřejnosti.

Nejprve se podíváme na pořadí poroty:

1) Třetí rodič – organizace na podporu nevlastních rodičů

2) Dárcovský zip – aplikace, která přidá k platbě v eshopu drobnou či větší částku na charitu

3) Grand Garden – zahradní terapie pro seniory, umožňující trávit podzim života (také) na zahrádce

4) Sharygator – portál pro sdílení vybavení a nástrojů, obdoba zahraničního Peerby 

5)  JAPU – zdravé a vyvážené svačinky

Autora článku na vyhlášení kromě vítězného projektu zaujal projekt Grand Garden, jelikož je stále neobvyklé, aby se mladý člověk pustil do projektu vysloveně pro seniory, z nápadu je opravdu cítit velký ”social impact”

Ale kdo získal speciální cenu Dobro. od Zoot? Projekt PrPom, který si klade za cíl učit nejen první pomoc skrz zážitkový teambuilding pro partu přátel, firmu či kohokoliv jiného.

Sedmou, ale zdaleka ne poslední, cenu získala partička s názvem Czechitas, která si klade za cíl přivést více členek něžného pohlaví do IT oborů, kde jsou nejen ve výrazné menšině, ale dokonce hluboko pod nízkým průměrem EU. Projekt nasbíral téměř 300 ”lajků”.

Všichni vítězové (kromě speciální ceny Dobro.) si odnesli nejen finanční cenu 1500€, ale i materiální či odbornou podporu (Copy General & PWC, členství v HUB Praha) a především zařazení do intenzivního letního programu. Stojí za to zmínit hlavní partnery, kromě již zmíněných Nadace ERSTE,  Česká spořitelna, Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone, CVCA, ASO a dalším.

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.