SIA 2015 – běží online hlasování o vítězi

Od pondělí 11. května se může každý zapojit do hlasování o nejlepším nápadu na společensky prospěšné podnikání. Ve finále soutěže pro studenty nyní soupeří 12 projektů, které navrhují inovativní řešení společenských a ekologických problémů, usilují o finanční udržitelnost a mají za sebou nadšený tým. Do pondělí 25. 5. může veřejnost podpořit své favority na internetu. Stačí si prohlédnout video medailonky na socialimpactaward.cz/community-voting a nejzajímavějším nápadům dát svůj hlas. Vítěz veřejného hlasování získá 1500 eur, odbornou podporu a členství v síti Impact Hub, která soutěž pořádá. Mezi letošními finalisty jsou jak projekty zaměřené na udržitelný rozvoj a životní prostředí, tak třeba na vzdělávání nebo společensky prospěšné technologie:

Czechitas – podpora žen v oblasti informačních technologií

FARMA V POKOJI – zařízení pro akvaponické domácí pěstování

Třetí rodič – podpora lidí v roli nevlastních rodičů

PrPom – zážitkové a teambuildingové kurzy první pomoci

JAPU – zdravé svačiny nejen do škol

Frusack – ekologické sáčky na nakupování potravin (zejména ovoce a zeleniny)

Dárcovský zip – aplikace pro podporu neziskových organizací přes e-shopy

Entoo Realis – inteligentní informační systém pro školy

Sharygator – portál pro sdílení vybavení

Grand Garden – zahradní terapie pro seniory

freeMaterial – využití průmyslového odpadu

matika pro spolužáky – učebnice od studentů pro studenty

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 28. května od 19:30 v Impact Hubu Praha (Drtinova 10), akce je otevřená veřejnosti.

// zpráva převzatá od organizátorů