Studentský Majáles má svůj program!

Již třetí ročník této obnovené přehlídky studentské tvorby se uskuteční,  jak jinak, než 1. května! Alegorický průvod projde Prahou a skončí v areálu UK na Ovocném trhu!

Také se zvolí král, nebo královna Majálesu, proběhnou koncerty, divadelní vystoupení a představí se studentské spolky. Vstup je na všechny akce zdarma!
“Snažili jsme se o to, aby byl letos festival co nejpestřejší. Diváky čekají divadelní představení, filmová promítání, koncerty, soutěže a letos nově i politické debaty. Něco pro sebe si tam najde určitě každý, na pódiích se vystřídají různé žánry od cimbálovky až po hardcore,” říká Sandra Feyglová, jedna z hlavních organizátorek, a připomíná, želetos se bude hrát a promítat na třech místech – v atriu Karolina, na Ovocném trhu a ve Studentském klubu Celetná.

Alegorický průvod vyrazí v 10:30 z Kampy, který si připomene i 50 let od legendárního Majálesu 1965, kdy se stál králem beatník Alan Ginsberg.

Hudebním lídrem bude kapela Maggie’s Marshmallows, pražský garage punk inspirovaný dobou 60. let.

Příznivci divadla se mohou těšit na vystoupení skupiny IMPRA, která obdržela Studentskou Thálii.

Filmy ovládnou studentské filmy nejen z pražských škol, ale i Zlína či Písku.

A jako poslední je třeba zmínit letošní novinku, debatu zástupců mládežnických organizací politických stran.

// volně čerpáno z TZ organizátorů