Nehledejte známé tváře, přijďte objevovat

Nejen průvod Prahou, koncerty a volba krále, ale i promítání filmů, divadelní představení a veřejné diskuze. To všechno připravili studenti na 1. května v centru Prahy. Startuje třetí ročník Studentského Majálesu.

V půl jedenáct vyjde z Kampy alegorický průvod Prahou, který povede kolem Národního divadla, Karlovo náměstí, Staroměstské náměstí až na Ovocný trh. Studenti si tak chtějí připomenout nejen 50 let od Majálesu, kdy byl králem Alan Ginsberg, ale také 600 let od upálení Jana Husa.

Hlavní program začne v jednu hodinu odpoledne, současně na třech scénách – dvorcích, ve Studentském klubu a na Ovocném trhu. Neméně zásadní součástí je i divadlo, které se bude prezentovat sérií pěti představení ve Studentském klubu. Tuto sérii zakončí IMPRA, vítěz Studentské Thálie 2015. A v salonku SK se budou promítat 4 sekce filmů, od animované tvorby po dokumentární. Nesmí chybět intelektuální diskuse, v organizované podobě novinka letošního roku, na téma VŠ politiky, angažovanosti mladých v politice a migrace.

Studentský Majáles není výhradně určen jen pro studenty. Přijít a zapojit se, může kdokoliv. Veškerý program je zdarma a volně přístupný. Organizátoři mysleli i na nejmenší a připravili proto i dětský koutek. Mimo hlavní program dostanou prostor také neziskové organizace.

Celý program k nalezení zde: http://majalesstudentu.cz/akce/majales/

Studentský Majáles je nekomerční a neziskový festival, jehož cílem je nejen prezentovat autentickou studentskou kulturu, ale poskytnout také prostor pro recesi a kritiku. Festival organizují a vytvářejí výhradně studenti a studentky pražských vysokých škol.

//autorem přepracovaná + krácená TZ organizátorů