Posledních pár dní na návštěvu výstavy Naše cesta!

Do 30.11., tedy opravdu již jen pár dní, je na Výstavišti Holešovice otevřena expozice Naše cesta, kterou se Nadace Sirius snaží zprostředkovat život lidí s tělesným postižením.

Tato výstava je z mnoha ohledů poučná nejen pro děti, ale i pro dospělé. Návštěvník si zkusí projít v hadu část cesty poslepu, následně je mu představeno speciální vybavení domácnosti, třeba alarm pro nalévání horkého čaje, či přístroj pro rozpoznávání barev. V další části je třeba hotel s němou recepční, možnost projet na vozíku simulované překážky či rampy, nebo si zahrát basketball na vozíku či jiné sporty.

Protože autor je (stále ještě, pozn. redakce) studentem Fakulty stavební, nemůže si odpustit vsuvku z pohledu stavebního. Nejzajímavější je plně vybavený byt (tzn. včetně koupelny s toaletou) pro vozíčkáře, i s vyznačenými vzdálenostmi. Přesně podle skript EEB1, nicméně, naživo je to mnohem lepší. Další příležitostí je možnost osobně vyzkoušet vyjet na vozíku sklony od 1:8 po 1:16 a zažít tak propastný rozdíl mezi nimi.

Výstava je otevřena 9-17, víkendy 10-18. Takže rozhodně neváhejte!

Ukázkově provedená bezbariérová toaleta. I s kótami!

Rampy hned vedle sebe, pro přímé srovnání…