Poslední den na přihlášku do soutěže Společně otevíráme data!

Máš napsanou vlastní aplikaci nad otevřenými daty? Tak neváhej a přihlaš ji do soutěže! Víc se dozvíš v následující TZ organizátorů!

Soutěž Společně otevíráme data, organizovaná Fondem Otakara Motejla, oceňuje nejlepší aplikace nad otevřenými daty. Autoři mohou hlásit své projekty do 31. října 2014, vítězové získají finanční i věcné ceny. Soutěžící také mohou využít odborné konzultace mentorů předních IT společností, které jsou partnery soutěže. Přihlášeným projektům zatím vévodí praktické služby pro veřejnost, např. mapa veřejných toalet či databáze hezkých pražských hřišť.

“Dosud přihlášené projekty ukazují velký potenciál otevřených dat pro vznik užitečných služeb pro občany i analytických nástrojů pro odborníky. Jsem rád, že se nám scházejí různorodé a originální aplikace a těším se na další příspěvky do soutěže,” říká Jiří Knitl, manažer Fondu Otakara Motejla.

O ceny se bude ucházet např. projekt WC kompas mapující dostupnost a kvalitu veřejných toalet v ČR. Službu vytvořila nezisková organizace Pacienti IBD primárně pro nemocné a zdravotně postižené, poslouží ale komukoli, kdo potřebuje najít toaletu v neznámé lokalitě. WC kompas funguje od začátku října a eviduje přibližně 450 záchodků. Jako základ posloužila část otevřené databáze od spřáteleného projektu Vozejkmap, který uspěl v loňském ročníku soutěže. Informace ale mohou přidávat i sami uživatelé a to jak o umístění toalet, tak o jejich čistotě či vybavení.

Dalším zajímavou službou je Hřiště Praha, web mapující atraktivní dětská hřiště v Praze. Obsahuje přehled 81 lokalit s přibližně 130 hřišti, hodnotí nejen vybavení a stav hřiště, ale i jeho dostupnost hromadnou dopravou či blízkost dalších atrakcí. Aplikace staví na volně dostupných mapových podkladech.

Soutěžit mohou české webové a mobilní aplikace, které pracují s otevřenými daty nebo část použitých dat poskytnou v otevřeném formátu. Aplikace lze přihlašovat do 31. října 2014 na webu www.otevrenadata.cz. Na vítěze čekají odměny ve výši 10 – 20 000 Kč, chytré telefony i odborná školení. Studentské projekty mohou navíc získat zvláštní cenu ve výši 10 000 Kč.

 

Generálními partnery jsou CZ.NIC a Nadace Vodafone. Soutěž podporují také ABRA Software, Deloitte, Dobrýweb, Huawei, Keboola, Microsoft a RedHat, které poskytnou nejen věcné ceny, ale všem soutěžícím nabízí i technickou podporu a konzultace v oblasti business inteligence, UX či marketingu a PR.

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.