ZÁŽITEK: Petr Ludwig na ČVUT!

“Když věříte, že to půjde, i když věříte, že to nepůjde, tak v obou případech máte pravdu” (Henry Ford)

Tímto citátem začínala pozvánka na přednášku Petra Ludwiga – Jak na (ne)spokojenost, která se konala včera v prostorách FEL ČVUT. Hned na úvod přišla zajímavost, Petr se objevil na ČVUT v roli přednášejícího podruhé po 182 dnech, což je téměř přesně půl roku…

Celá přednáška se točila kolem životní spokojenosti a jak s tím souvisí optimismus. Petr spoustou argumentů podložil, že jsme schopni si svoji náladu, spokojenost, pocit štěstí i efektivitu jednoduchými metodami zlepšit. Přednesl i spoustu tezí ze své knihy Konec prokrastinace a dalších činností kolem ní - agentura GrowJob na prokrastinaci “vyrostla” – koneckonců, dle Petrových vlastních slov šlo o nejprodávanější knihu poslední doby, aktuálně hned za kuchařkou Ládi Hrušky ;)

“Vrchní prokrastinátor” také představil a podtrhl jednu z metod - Flow-lístek. Ten je pro něj natolik důležitý, že nechal naprogramovat online verzi na  flow-list.cz. Takže se stačí zaregistrovat a za minutu můžeš vyplnit první řádek! Dle výzkumů zaručený účinek již po 21 dnech! To je skoro jako pasta na bělení zubů :)

Vůbec bych nezmínil, že přednášková místnost 209 byla tak nacpaná, že se v ní téměř nedalo dýchat. Ale i tak energie z přednášejícího přímo sršela. Jeho způsob komunikace s publikem je doslova unikátní, dokáže prokládat vtipné hlášky s dlouhými vážnými pasážemi. Vzhledem k tomu, že jsem stál u dveří a dveřmi se větralo, dorazilo i několik okolo jdoucích akademiků, kteří se podivovali, co je to za přednášku, že je o ní navečer takový zájem.

Na závěr bych přidal jeden filmový tip, který se spokojeností tak trochu souvisí - Kurz negativního myšlení je skvělý severský film na téma přístupu k životu. A.. živé přednášky Petra Ludwiga vřele doporučuji!

Takže závěrem jen poděkování týmu Kariérního centra, které přednášku zorganizovalo!

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.