Skvělá akce #TECHnokrati

V červnu se uskutečnil první ročník akce #TECHnokrati, která je určena pro budoucí studenty ČVUT FIT a FEL. Akci jsme pořádali v rámci klubu tech@SU ve spolupráci se zmíněnými fakultami. Naším cílem bylo uspořádat akci, kde dostanou budoucí studenti a zájemci o studium možnost dozvědět se zajímavé informace, které se v rámci dne otevřených dveří neříkají nebo na ně není čas.

V první části jsme návštěvníky seznámili se strukturou ČVUT a jednotlivých fakult, ukázali jsme jim KOS i další informační systémy, řekli jsme jim o ubytování na kolejích a stravování v menzách, o Studentské Unii a nakonec základní informace o FEL a FIT. Chtěli bychom také poděkovat Zdeňkovi Brůnovi z active24, který přišel studentům říct o svém studiu na VŠ a jeho přednáška byla více než zajímavá.

Nechtěli jsme budoucí studenty pouze uspat nudnýmí přednáškami, a proto jsme kolem poledne vyrazili na prohlídku dejvického kampusu a oběd v menze. Během prohlídky jsme prošli FEL a FIT, projeli jsme se páternosterem a zájemci se šli podívat na 8K video do SAGE lab. Překvapilo nás, že téměř všichni účastníci opravdu využili možnost ochutnat jídlo z menzy. Bohužel to také evidentně překvapilo pokladní v menze, kteří nesdíleli naší radost a byli poněkud nepříjemní.

Po přestávce a obědě jsme pokračovali druhým blokem, kde proběhly přednášky o matematice, linuxu, CESNETu a nakonec diskuze plná dotazů od návštěvníků. Mile nás překvapil zájem účastníků a počet jejich dotazů. Již před akcí jsme napsali pro studenty TECHtahák, který shrnuje nejdůležitější informace a odkazy. Do TECHtaháku přidáme i odpovědi na nejčastější dotazy.

Během akce návštevníci soutěžili o drobné ceny od sponzorů active24, CESNETu a ČVUT, kterým za podporu děkujeme. Chtěli jsme se odlišit od dne otevřených dveří, takže vedle přednášejících běžel twitterwall s hashtagem #TECHnokrati a návštěvnící měli k dispozici Wi-Fi připojení přes router turris od CZ.NIC.

Poděkování patří i všem, kteří při akci #TECHnokrati pomáhali nebo jí pomáhali připravovat:

Boris Šimák, Jan Hejtmánek, Lukáš Nagy, Michal Halenka, Michal Strnad, Petr Hodač, Simona Stančeková, Stanislav Jeřábek, Stanislav Olivík, Tomáš Kukrál, Zděněk Brůna