Pražská muzejní noc v Národní technické knihovně

V sobotu 14. června 2014 se Národní technická knihovna stane jedním z míst, kde se uskuteční jedenáctý ročník Pražské muzejní noci.

Multimediální pásmo Rozproudit knihovnu přinese do NTK hudební a taneční vystoupení i program Úžasného divadla fyziky. V rámci komentovaných prohlídek budou otevřené jinak nepřístupné knižní sklady a digitalizační pracoviště. O tom, že je věda a technika zábava, návštěvníky přesvědčí program hostujících institucí Akademie věd, VŠCHT a Domu zahraniční spolupráce. Ani letos nebude chybět vlastnoruční výroba triček s obrázky Dana Perjovschiho, které jsou nedílnou součástí interiéru knihovny. Výstava Ptolemaiovy děti v galerie NTK představí díla současných výtvarných umělců, v jejichž tvorbě se opakovaně objevuje téma map a kartografie, společně s mapovými bibliofiliemi z Historického fondu NTK a exponáty ze soukromých kartografických sbírek.

Program plný her a soutěží pro děti připravuje také dejvická pobočka Městské knihovny v Praze v přízemí NTK.

Více o programu Noci v knihovně, která se uskuteční v rámci Pražské muzejní noci, najdete zde.

Kompletní program Pražské muzejní noci je k dispozici na http://www.prazskamuzejninoc.cz/.