Kdo ovládne čtvrté Univerzitní osmy?

Na které vysoké škole jsou ti nejlepší veslaři? Už 6. června na tuto otázku odpoví čtvrté klání Univerzitních osem, které otevře program 101. Primátorek. Na startu nebude chybět čtveřice pražských vysokých škol a pořadatelé vyhlížejí i přihlášky z dalších českých univerzitních měst.

V seznamu přihlášených pražských posádek máme již tradiční zástupce těchto univerzitních bojů. V klání Univerzitních osem o putovní pohár uvidíme současného držitele této trofeje, posádku ČVUT dále VŠE, UK a ČZU. Podpořit je přijdou nejen ostatní studenti a spolužáci, ale i rektoři jednotlivých univerzit, kteří přislíbili účast. Závody odstartují pod záštitou pražského primátora Tomáše Hudečka.

Souboj, ve kterém bude rozhodovat nejen sehranost posádky, ale i bojovnost a odhodlání k vítězství zahájí tradičně kilometrový úsek s cílem mezi Palackého a Železničním mostem. Veslaři ČVUT, přemožitelé slavné posádky z Cambridge či osmy Univerzity Karlovy v zastoupení olympijské vítězky Mirky Knapkové, budou chtít opětovně sahat po vítězství, které jen tak lehce nedarují ostatní univerzitní týmy.

Mirka Knapková vzpomínala na loňské závody pozitivně. „Pro mě to byl i přes porážku skvělý zážitek. Takhle rychle jsem snad ještě nikdy nejela. Frekvence jízdy byla neskutečná, ale myslím, že jsem kluky nezdržovala.“

Napínavé páteční vodní bitvy zakončí hudební koncert, kde budou moci nejen vítězové oslavit závodní den.