Apríles 2014 je za námi!

Letošní, v pořadí již čtvrtý, ročník Aprílesu se nesl ve jménu změn. Festival se přemístil z Královské obory (Stromovky) na žižkovskou Parukářku, získal mnoho nových partnerství a vedení se ujal obměněný tým studentů Arts Managementu VŠE v Praze, odhodlaných dostat svůj festival do většího povědomí lidí a posunout jej o krok dál.

Důležitým momentem bylo vytvoření občanského sdružení, které nám umožnilo se osamostatnit a nebýt závislí na jiném subjektu. Druhým přelomovým momentem bylo povolení ke konání akce na území Prahy 3 a poskytnutí záštity panem PhDr. Matějem Stropnickým, zástupcem starostky městské části. Prostor před bývalou restaurací Šlechtovka jsme opustili z důvodu horší dopravní dostupnosti pro návštěvníky a omezující podmínky pro další rozvoj festivalu.

Ukázalo se, že naše volba byla správná a na Parukářce jsme 26. 4. 2014 přivítali během dne odhadem 4000 návštěvníků, což ve výsledku překonalo o rovný jeden tisíc naše předpokládané počty.

Nedílnou součástí celého procesu příprav byla také změna vizuálního stylu a sjednocení a zpřehlednění samotného konceptu. Již od minulého roku se držíme jednotnosti žánru, což znamená, že každý rok je stanoven jednotící žánrový prvek, který provází jak hudební, tak doprovodný program, a proto je každý ročník jedinečný. Druhým gro je zprostředkování praxe a předávání zkušeností mezi studenty Arts Managementu, zapojených do tohoto projektu. Touto cestou je tak umožněno propojit teoretické poznatky z výuky s přímou praxí, zejména z oblasti managementu lidských zdrojů, finančního řízení neziskového projektu, marketingu a vztahů s veřejností, a zároveň je zde možnost budování kontaktní sítě.

Pozitivní ohlasy návštěvníků nás přesvědčily, že organizování akce tohoto druhu má smysl a do budoucna bychom chtěli pevně spojit naše jméno s prostředím parku Parukářka, rozvinout partnerství dlouhodobějšího charakteru a vymýšlet stále nové možnosti, jak festival zlepšit.

//převzatá TZ organizátorů s jednou drobnou zkratkou ;)