Ve dvou se to lépe táhne, projekt sdružení Lata

Je ti mezi 18-30? Uvažuješ nad zapojením do neziskového projektu? Chceš poznat někoho nového?

Mladí lidé ve věku 18-30 let mají opět příležitost stát se součástí projektu neziskové organizace Lata -  „Ve dvou se to lépe táhne“, který je zaměřen na dospívající osoby ve věku 13-26 let. Každý dobrovolník po úvodním zaškolení vytvoří tandem s jedním klientem, se kterým se pravidelně setkává po dobu nejméně šesti měsíců a pomáhá mu překonat obtížné životní období.

Dvojice se schází jednou týdně na tři hodiny, během kterých může po vzájemné dohodě podnikat různé volnočasové aktivity, od procházek přes sport až po návštěvu kina či divadla. Klient se zároveň může na dobrovolníka obrátit také s různými problémy osobního či jiného charakteru, které posléze mohou, je-li to v jejich silách, společně vyřešit.

„Pro mě osobně to byla opravdu úžasná zkušenost. Sofie byla svá, milá a respektovala mě a já jsem se to snažila opětovat. Také jsem díky ní měla možnost alespoň trochu nahlédnout do chodu života v dětském domově. Jsem Sofii vděčná za ten vztah, který trval osm měsíců, a doufám, že budeme stále ve styku,“ říká o své účasti v projektu a o setkání s jednou z klientek dobrovolnice Markéta. Právě mladí lidé z dětských domovů, z nefunkčních rodin nebo třeba s problémovými vztahy s vrstevníky či s autoritami patří k nejčastějším klientům Laty.

Výcvikový kurz dobrovolníků bude probíhat v termínech 14. a 25. – 27. dubna 2014. Pokud byste se také do projektu rádi zapojili, zašlete svůj životopis a motivační dopis na adresu pfaurova@lata.cz nejpozději do 31. března 2014.

Více informací naleznete na www.lata.cz

převzatá TZ sdružení

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.