Majáles – Nejlepší den v roce

Minulou neděli se představili všichni kandidáti na krále Majálesu. Co si předsevzal zástupce ČVUT? Kdo chce automaty na lásku? A co všechno nabídne studentské městečko?

Samozřejmě si představíme kandidáta ČVUT. Je jím David Kožušník, který má velice atraktivní dvoubodový “volební program”. Hodlá prosadit zrušení papírových indexů (taky ho stále zapomínáte, nebo jste jej, jako já, málem utopili na vodě?) a voňavý třívrstvý papír na záchodech. Tak s tím nelze než souhlasit!

Jako vždy bude mít Majáles Studentské městečko, které se bude skládat z pěti zón, pro každou z hlavních univerzit – ČZU, VŠE, UK, VŠCHT a ČVUT. Plánem je bohatý program, množství stánků a atrakcí, každá škola se chce pochopitelně předvést v co nejlepším světle. Ale to není jediná zóna na Majálesu, budou i další! International Island, Sport n Fun a také Queer zóna.

Majáles bezhotovostní

Majáles bude první festival v ČR s nasazenou bezhotovostní technologií. Digitální náramek nahradí jak vstupenku, tak platbu za pivo. Technologie je založená na RFID, stejně jako třeba Opencard   ;-)

Ale revoluční je rozsah použití náramku. Nutná je registrace předem, nabití prostředků na náramek probíhá skrz bankovní převod, nebo hotovostí/platební kartou na nabíjecích kioscích. Připraveny budou interaktivní hry a soutěže od partnerů, které hráče podle náramku “poznají” a mohou mu třeba vydat personalizovaný dárek.

Toto opatření zkrátí nepopulární fronty na pivo, dříve trvalo jedno  zaplacení v průměru 30 vteřin, s náramkem jde celá operace za jedinou vteřinu. Teď jen, jestli budou stíhat tak rychle točit, protože v pití problém, jak znám mnohé studenty, nebude  :-)

A kdo chce ty automaty na lásku? Přeci kandidát VŠCHT, Miroslav Dragoun, společně s dudáckým festivalem. Třeba to vyjde, stejně někteří škarohlídi tvrdí, že láska je “jen” chemická reakce!

Čerpáno z TZ “Majáles – nejlepší den v roce” Štěpána Neubauera