Koncert VUM & JAPANESE GUM

Poprvé v ČR vystoupí americká skupina VUM, po které nastoupí italští JAPANESE GUM. Přijďte na první jarní den, respektive jeho večer a noc ;)

KDY? pátek 21.března 20:00

KDE? Final klub, Příběnická 8, Praha 3
Z oblasti Topanga Canyon v Kalifornii přijíždí do Čech poprvé kapela VUM. Původně dvojice Jennifer Pearl a Chris Badger spolu hraje už od roku 2008, první desku Night Sun vydali o tři roky později, a už tehdy vyvolal jejich temný minimalistický pop zájem na mnoha frontách. Vedle respektovaných blogů je zaregistroval třeba i Henry Rollins, který patří k jejich vytrvalým propagátorům ve své radio show. Později VUM přibrali do sestavy bubeníka Scotta Spauldinga, který už s nimi nahrál atmosférický singl Laura Palmer/Are You Animal? v roce 2012. Ten předznamenal jejich vydařenou loňskou desku Psychotropic Jukebox, na které se VUM víc kloní k darkwave, přičemž ho docela originálně propojují se skoro šansonovou “post-berlínskou“ melancholií. VUM nedávno provezli Amerikou v rámci na společném turné i v našich končinách známou MOLLY NILSSON, ta teď oplátku VUM doporučuje evropskému publiku.

http://vummusic.bandcamp.com/

Ani kapela z italského Janova JAPANESE GUM nepatří k nováčkům na scéně, hrají dokonce už od roku 2005. V Česku se objevili před časem na společném turné s tehdejším členem GO DUGONG. Jejich fúze experimentální elektroniky, konkrétně ambientu a glitche, s kytarami, konkrétně shoegaze, má charisma, které vynikne víc naživo než z nahrávek. Těsně před koncem loňského roku vydali album High Dreams, a z něj budou pravděpodobně hlavně hrát i na koncertě v Praze, a o den později  v brněnském Boru.

http://japanesegum.bandcamp.com/

Živými koncerty program nekončí. Spřátelení DJs budou hrát až do časných ranních hodin…

Vstup:
150,- pro všechny kdo se potvrdí na FCB události do pátku 21.března 12:00

Pro ostatní na místě za 200,-

převzatá, upravená a zkrácená TZ promotérů s vlastním perexem.

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.