Majáles uvede jako první v Česku čipové náramky a bezkontaktní platby

Na studentských festivalech v Praze, Brně a Hradci Králové už nezaplatíte hotovostí, ale přiložením čipového náramku!

Majáles bude prvním festivalem v České republice, který nasadí bezkontaktní platby v plném rozsahu. Čipový náramek bude sloužit jako jediný platební prostředek v prostoru festivalu. Nahradí také tradiční tištěné vstupenky – náramek bude distribuován kupujícím v dárkové obálce.

Nabít kredit na náramek je možné už před akcí z pohodlí domova – přes web (platební kartou, PayPal nebo převodem na účet). V místě akce je možné dobít náramek platební kartou, nebo běžnou hotovostí. Nevyčerpaný kredit se po akci vrací návštěvníkovi na účet.

Důležitým rozměrem jsou možnosti využití pro partnery. Ve svých zónách mohou návštěvníky identifikovat a snadno jim poslat fotky z atrakce, nebo např. využít jejich jméno pro předpřipravené dárky apod. Návštěvník, v případě zájmu, nemusí vyplňovat formuláře pro využití partnerské akce, ale jednoduše si “pípne”. Nových možností je nepřeberné množství a díky této technologii se otevírá úplně nový svět zapojení a aktivací návštěvníků. Majáles využije čipové náramky pro nové festivalové soutěže a volbu krále.

Přínosy pro návštěvníka

Největším přínosem pro návštěvníka je zrychlení obslužnosti na akci. Výrazně rychlejší je jak odbavení vstupů na festival (odpadá výměna vstupenky za ID pásek), tak nákup čekohokoliv na festivalu. Samotná platba “mávnutím kouzelného náramku” probíhá v řádu milisekund, celý proces zaplacení zabere jednu vteřinu. Přitom dosud průměrný čas zaplacení piva vycházel na 30 vteřin. Prodejce tak zvládá obsloužit při stejném počtu výdejních míst mnohem více zákazníků. Dalším přínosem je zapojení návštěvníků do inteligentních her, propojení se sociálními sítěmi a větší bezpečnost – registrované náramky totiž půjde v případě ztráty nahradit.

Technologie

Technologie je založena na RFID čipech. Čip v náramku je pasivní a magnetická brána umí čip identifikovat. Databáze pak odpoví, zda má daný návštěvník povolený vstup, či jaký kredit má pro platby.

Dodavatel systému

Dodavatelem systému je společnost Intellitix, která již řešení pro čipové náramky úspěšně dodává na festivaly Tomorrowland v Belgii, Loopalooza a Coachella v USA, nebo Rock in Rio v Brazílii. V tuto chvíli společnost obstarala emisi celkem více než 5 milionů čipových náramků. Systém plateb IntelliPay získal v nedávné době certifikát Common Criteria EAL3+, což z něj dělá nejbezpečnější certifikovaný bezhotovostní systém na světě.

Více informací a infografika na: http://praha.majales.cz/naramky/

Termíny festivalů v přístím roce:

Hradecký Majáles 2014:        pátek 25. dubna
Pražský Majáles 2014:           středa 30. dubna
Brněnský Majáles 2014:        středa 7. května

Tiskový mluvčí

Štěpán Neubauer
tel: 604 216 726
pr@majales.cz

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.