Bronz z hokejové bitvy!

Poslední říjnový den se udála univerzitní hokejová událost roku – Hokejová bitva 2013! V lítém boji se na ledě střetly 4 univerzity, ČVUT, ČZU, UK a VŠE!

Jako první změřily síly naši borci s “zemědělci” z ČZU. První dějství byla všeobecná hokejová tragédie, nicméně po přestávce oba týmy ožily, také fanoušci se pomalu rozproudili. Přestože se po většinu zápasu držel bezbrankový stav, náhle udeřili Zemědělci a dali během minuty dva góly. Na to lví komando nedokázalo odpovědět, takže po výsledku 0:2 postupuje ČZU do finále a ČVUT do bojů o třetí místo.

Následovalo druhé semifinále, kde ekonomové z VŠE vyzvali obhájce titulu z UK. A zástupci “nejtěžší střední školy v Praze” vstoupili do zápasu aktivněji a  ujali se vedení. Nicméně Karlovka postupně opanovala hru, až otočila skóre na 2:1 ve svůj prospěch. VŠE dokázala ještě srovnat na 2:2, ale ani tento výsledek nevydržel dlouho, rozjetí hráči v červeném zvýšili na 3:2 pro UK. V poslední minutě tedy Ekonomka vsadila vše na power-play, během které padl krásný gól do bohužel prázdné brány. Skóre druhého semifinále: 4:2.

Před závěrem včera nastoupili opět borci v modrém, tentokrát proti VŠE. Do karet jim hrála mimo jiné únava soupeře, který hrál v podstatě dvě utkání po sobě. Nicméně obě družstva hrála již lepší hokej, za nesrovnatelně větší podpory svých kotlů. ČVUT se ujalo nadějného vedení 1:0, které se ale, bohužel, nepodařilo udržet až do konce utkání. Za stavu 1:1 došlo na samostatné nájezdy, jelikož prodloužení z časových důvodů pravidla neobsahují. Nájezdy byly tři z obou družstev. V první sérii se neprosadil ani jeden ze střelců, nastoupila tedy druhá dvojice. Jako první se rozjel útočník ČVUT a brankáře VŠE prostřelil, jeho “kolega” již takové štěstí neměl a po dvou nájezdech tedy vedlo ČVUT 1:0. Ve třetí sérii střelec ČVUT neproměnil, takže se čekalo na nájezd hráče VŠE. Ten k radosti přilehlého kotle ČVUT nedal, takže jsme mohli slavit bronz!

Před finále dali někteří fanoušci přednost afterparty, která se rozjela pod severní tribunou. Nicméně i finále skončilo v základní hrací době remízou, takže také rozhodly samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější hráči ČZU, kteří tak premiérově získali titul! Pohár tedy protentokrát putuje na Suchdol. Nezbývá, než doufat, že příští rok zakotví na Dejvicích!