Univerzity budou bojovat o hokejový pohár primátora

TISKOVÁ ZPRÁVA/ Praha 10. 10. 2013

Prahu opět ovládne hokej. Hokejová mužstva čtyř pražských univerzit (UK, ČVUT, VŠE, ČZU) se proti sobě postaví 31. října na ledě pražské Tipsport Arény. Od 17:30 zde proběhne třetí ročník Hokejové bitvy.

V semifinálových zápasech se proti sobě postaví hokejisté ČVUT a ČZU, druhou dvojici utvoří UK a VŠE. Tato klání se odehrají ve zkrácené podobě 2 x 15 minut, finále pak bude prodlouženo na tři třetiny po patnácti minutách. Lístky je možné zakoupit už nyní za cenu 120,- Kč na jednotlivých vysokých školách.

„Jsem velmi rád, že se nám rok od roku daří dělat hokejový souboj atraktivnější pro návštěvníky. Letos věříme, že překonáme návštěvnosti z minulých let. Očekáváme okolo pěti tisíc návštěvníků,“ uvedl hlavní organizátor Hokejové bitvy 2013 Tomáš Gavlas.

Změny se oproti loňsku dočká moderátorská dvojice. Radovana Klučka a Zdeňka Pechu doplní svým humorem Jakub Kohák, který bude diváky bavit i mezi zápasy. Úvod obstará Matěj Ruppert z kapely Monkey Business, který zazpívá národní hymnu. Diváci se dále mohou těšit na světelné efekty a větší zapojení kostky nad ledem

Všechny čtyři týmy se od sebe budou odlišovat nejen barvou, ale také svým slavným „maskotem“, který bude jejich tým reprezentovat. Pro fanoušky bude připravenou několik doprovodných aktivit např. bečkocurling, smilebox, přetahování lanem či tref díru. Podpora je připravena v podobě půvabných cheerladers.  Celou akci ukončí afterparty s DJ Rockstarem.

Hlavním smyslem hokejové bitvy je vytvořit prostor pro sportovní setkání vysokoškolských studentů z jednotlivých univerzit. „Právě myšlenka setkávání se napříč vysokými školami je jedním z důvodů pro pořádání akce,“ dodal Gavlas.

Více informací na http://www.hokejovabitva.cz/.