Kam v Dejvicích na pivo za 18,-

Máte přes den mezi přednáškami volno a rádi si dáte jedno točený? Všechny peníze jste si zodpovědně uložili na studentskou kartu abyste je neutratili po hospodách? Pokud se nalézáte v dejvickém areálu, jistě zajdete do Kantýny ve studentském domě.

Výdejní pult v kantýně

Máme už skoro polovinu semestru. Všichni urovnali rozvrhy a zjistili na které přenášky chodit budeme a na které ne. Vzniklé přestávky je potřeba něčím vyplnit. Mnozí z nás studentů jistě zasednou do studoven/knihoven a budou si ve volných chvílích dopředu vypracovávat zkouškové otázky. Najdou se však mezi námi i tací, kteří ve volných chvílích hledají občerstvovací zařízení, kde by se oddávali oblíbené studentské zábavě: nezřízenému pití alkoholických nápojů.

V dnešním díle seriálu Tip na podnik! vám tedy představím Kantýnu která se nachází v druhém podlaží Studentského domu (tzv. “červená menza”). Co se týče sortimentu je podobný jako v každém jiném bufetu na ČVUT. To znamená: bagety, zákusky, tyčinky, balené vody, lahvové pivo, točená Kofola, jiné limonády atd. Rozhodně ale stojí za zmínku možnost, dát si zde točeného Bernarda (půllitrovou desítku). A to za cenu více než příznivou, 18 korun! Zaplatit můžete penězi nabitými na vaši kartu ISIC, stejně jako ve kterékoli menze ČVUT. Kdo Bernarda ještě neochutnal o hodně přichází. Moje chuťové pohárky ho rozhodně dokáží ocenit.

Jít na pivo do kantýny má ovšem i pár nešvarů. Jedním je například to, že to není normální hospoda. Kantýna je provozována správou účelových zařízení, z čehož plyne, že se nám nebude chtít dát si tam bez výčitek svědomí 10-15 piv. Taky je potřeba si hlídat otevírací dobu 8:00 – 18:00. Taky pozor na obsluhu, často odlévá pěnu z pěnící pípy do přistaveného půllitru, který se vám pak nestydí před očima doplnit a předložit jako plnohodnotné pivo.

Když to shrnu, cena a dostupnost v tomto podniku rozhodně vítězí nad výše zmíněnýmy nešvary. Proto bych každému milovníku piva vřele doporučil zajít sem po obědě na jedno, aby to odpoledne rychleji uteklo.