Univerzitní osmy vyhrála posádka ČVUT, Cambridge poražena!

Pro někoho velké překvapení, pro jiné očekávaná zpráva. 3. ročník závodu Univerzitních osem ČSOB Penzijní společnosti vyhrála posádka ČVUT. Podařilo se jí to podruhé v historii a to i přesto, že tentokrát měla za soupeře kromě tří pražských univerzit, také slavnou loď z britské Cambridge.

„Dnešní ročník mohl dopadnout jakkoliv, soupeři byli silní, vždyť kromě Cambridge chtěli vyhrát i kluci z ČZU. Bez ambicí jistě nebyla ani loď Karlovy univerzity, za kterou jela olympijská vítězka Mirka Knapková,“ měl jasno v cíli člen vítězné posádky Jiří Kopáč. Ten byl na „palubě“ ČVUT největší osobností.

„Ostatní mě poslouchali, nechali si poradit, což bylo fajn. Jsme dobrá parta, to nám možná pomohlo tak rychle do cíle,“ přiznal Kopáč, který se zúčastnil poslední olympiády v Londýně. Dobře tak znal svou soupeřku z lodi Univerzity Karlovy Mirku Knapkovou. „Je skvělé, že se rozhodla jet, určitě tomu našemu závodu pomohla,“ chválil svou sokyni lídr ČVUT.

A co na nezvyklou roli mezi muži říkala poražená Knapková? „Pro mě to byl i přes porážku skvělý zážitek. Takhle rychle jsem snad ještě nikdy nejela,“ usmívala se v cíli vyčerpaná skifařka. „Frekvence jízdy byla neskutečná, ale myslím, že jsem kluky nezdržovala.“

Její posádka skončila čtvrtá, před ní se dostala ještě loď ČZU a již zmiňované Cambridge. „Skalp takové posádky si moc vážíme. I když v této sestavě teprve začínají pořád je to Cambridge a to se počítá,“ uzavřel spokojeně 3. ročník Univerzitních osem ČSOB Penzijní společnosti Jiří Kopáč a běžel za spolužáky oslavovat vítězství.

Více informací o závodě najdete na www.primatorky.cz/U8.

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.