3. ročník Univerzitních osem odložen kvůli povodním na září

Jubilejní 100. Primátorky a s ním 3. ročník závodu Univerzitních osem ČSOB Penzijní společnosti se v Praze na Vltavě o nadcházejícím víkendu neuskuteční.

Důvodem jsou jak škody, které povodně způsobily v loděnicích pořádajících veslařských klubů, tak negativní výhled hydrologů vzhledem ke stavu vody ve Vltavě v nadcházejících dnech. Závod se uskuteční náhradním termínu 20. – 22- září.

„Voda zaplavila loděnice veslařských klubů a za takové situace by nebylo možné Primátorky uskutečnit ani v případě, že by hladina Vltavy rychle opadla,“ říká Josef Blecha, ředitel letošních Primátorek ČSOB Pojišťovny a předseda ČVK. „Společně s organizačním výborem jsme se dohodli na náhradním termínu 20.-22. září .“

Při 100. Primátorkách ČSOB Pojišťovny se na Vltavě měli představit také čerství mistři Evropy Miroslava Knapková a Ondřej Synek, posádka italských olympioniků a také zástupci anglické Cambridge s Milanem Bruncvíkem. Zrušeny byly veškeré doprovodné akce včetně pátečních Univerzitních osem ČSOB Penzijní společnosti a koncertu.