Noc v knihovně 2013

Národní technická knihovna se i tento rok připojí k Pražské muzejní noci. Nebude chybět bohatý program s koncerty, výstavami, multimediálním pásmem, prezentací vědeckých a technických institucí a mnoha dalšími atrakcemi. Celou akcí provede Tomáš Jeřábek.

V rámci Noci v knihovně můžete v Galerii NTK navštívit skupinovou výstavu českých a slovenských umělců s názvem BLIND SPOT, zabývající se vztahem urbanismu a současné společnosti, jejímž kurátorem je Milan Mikuláštík. V Parteru si prohlédnete prezentaci ekologického domu AIR HOUSE vyvíjeného ČVUT. V Ballingově sále bude probíhat festival krátkých videí 60 vteřin do minuty. Pro návštěvníky je připraveno bohaté multimediální pásmo, v němž se představí umělkyně Věra Ondrašiková a kolektiv s ukázkou z představení 15 STEPS a Úžasné divadlo fyziky. Roztančí vás kapely Zuby nehty,  TAM TAM Batucada, Electroschock Kvartet, Ježíš táhne na berlín a MIKI Discjockej. Národní technická knihovna představí svůj historický fond, předvede digitalizaci knih a umožní nahlédnout do jinak nepřístupných knižních skladů.

Vše začne v sobotu 8. 6. 2013 v 19.00 a skončí nejdřív v neděli 9. 6. 2013 v 1.00 ráno. Spojení s ostatními institucemi zapojenými do Pražské muzejní noci zajišťuje muzejní linka č. 8, zastávka Dejvická. Kompletní program najdete na webových stránkách: http://www.techlib.cz/cs/2521-noc-v-knihovne-2013/.

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.