Díl 3. Lokál

Bohužel či bohudík jsem měl minulý týden narozeniny a dostal jsem krásný dárek od mé milované sestřičky. Byl jsme obdarován kurzem čepování piva v hospodě Lokál. V hospodě, kde denně vytočí pár tanků plzně. Plzeň, dle mého metru,  patří k té horní hranici. Tímto bych samozřejmě chtěl poděkovat své sestře a vám dodat další nápad pro vaše blízké a známé pivní nadšence.

Lokály jsou v Praze tři. Já budu mluvit pouze o Lokálu v ulici Dlouhá, který čas od času navštívím a udělám si tam nedělní radost. Nedělní radost kvůli bandě kamarádů, kteří v neděli tento podnik velice rádi a velice často navštěvují – takový ten start do nového týdne.

Restaurace Lokál by pro každého pivaře jistě měla mít místo v srdci. Tento podnik si zakládá na výborné české kuchyni vařící bez dochucovadel, výborně natočeným pivem a velice příjemným personálem. Doufám, že ti, kteří již Lokál navštívili, se mnou budou souhlasit.

Pivo jsem vynachválil ale asi málo. Opravdu jedna z nejlepších plzní, které jsem pil (pokud víte, kde je další super plzeň, dejte do komentů vědět, rád zajdu: D) Bohužel, za kvalitu se také platí. Za, jak krásně Lokál nazývá svůj půllitr, Hladinku zaplatíte 42 Kč.  Za „mlíko a šnit“ zaplatíte po 31 Kč. Jednodušeji řečeno je to malé pivo natočené do půllitru a zbytek dotočený pěnou respektive pouze pěna, která následně „dojde“. Krom výtečného piva samozřejmě mají skvělý výběr pálenek.

K jídlu si v Lokálu můžete dát krásné české klasiky. Z předkrmů od tlačenky z Davle přes Pražskou šunku a salát s kuřecím masem a klobásu. Polévky jsou skvělé a hutné. Hotovky jsou za přijatelné ceny na podnik této kvality – motá se to kolem 100 korun. Což je ale jen kolem obědového času. Ve večerních hodinách se už samozřejmě cena a nabídka mění. Jedná se o cenu kolem 180 Kč. Což sice není tak málo, ale na tu kvalitu je to cena jednou za čas velice přijatelná.

Sumasumárum :

+ kvalita piva a jídla

+velice příjemný personál

+ možnosti dárkových poukazů a školy pivního čepování

-cenová kategorie

Informace o restauraci:

Název: Lokál

Adresa: Lokál, Dlouhá 33, 110 00 Praha 1

Web: http://lokal.ambi.cz/cz/

FB: http://www.facebook.com/pages/Lokál/169515575905

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.