Díl 2. Krkonošská hospůdka

Jednou za mnou přišel kamarád, jestli nezajdeme na pivko, což se přece neodmítá. Z Dejvic do hospody to je co by kamenem dohodil, takže jsem se samozřejmě vydal pěšky. Krkonošská hospůdka se totiž nachází v ulici Muchova blízko Hradčanské.

Inu, šel sem. Na první pohled velice zapadlá a nenápadná hospoda, avšak pro mě, domácího odkojence, to pravé ořechové.

Jakmile jsem vešel dovnitř, ihned jsem pocítil tu klasickou Krkonošskou atmosféru. Na zdech visí obrázky Sněžky a interiér je příjemně laděný do dřeva. A co pro mě bylo nejlepší, restaurace je celá nekuřácká.

Teď konečně něco k pivu. Krom tedy již zmíněného, mnou milovaného, Krakonoše 12° za 28,- momentálně nabízejí i velikonoční speciál z Trutnova – Krakonoše 14° ! Dále se točí Hendrych a tento týden je možnost si objednat například i Otakara z Poličky.

Co se týče jídla, lokál nabízí vzhledem ke své povaze ryze hospodská jídla typu nakládaný hermelín, párky krkonošské, či výborné tlačenky. Nic jiného v lístku nehledejte.

Vzhledem ke své lásce k pivu a ke klasickým hospodským jídlům, tuto hospůdku doporučím všem, kteří chtějí vypadnout z koloritu Plzně, Starý či Géčka. Pivo je super, jídlo je výborné a obsluha velice příjemná. A pokud si dáte 5 Krakonošů, poznáte sílu Krkonoš !

A ještě jedna důležitá věc, doporučuji pozdějších hodinách rezervaci, bývá plno!

Sumasumárum:

+ nekuřácký lokál

+ pivo a klasické jídlo

+ příjemné prostředí a obsluha

- malé zařízení

- absence teplé kuchyně

Informace o restauraci:

Název: Krkonošská hospůdka

Adresa: Muchova 7

Praha 6 – Dejvice

160 00

GPS – 50°5’53.908″N, 14°24’23.345″E

Web: http://www.krkonosskahospudka.cz

Komentáře nejsou povoleny.  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.