Filmový klub ČVUT: Jsme zpět!

Filmový klub, který si klade za cíl navázat na 25 let tradice svých předchůdců, vstává jako Fénix z popela. Buďte u toho!

V Bruggách

Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh (Six Shooter, Sedm psychopatů) vám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brugg. Poklidnou a lehce ponurou vánoční atmosféru naruší příjezd nájemných vrahů Raye (Colin Farell) a Kena (Brendan Gleeson), kteří jsou po nepodařeném úkolu pověřeni svým drsným šéfem Harrym (Ralph Fiennes), aby se zde ukryli. Zatímco Kenovi nucený odpočinek vyhovuje, pro Raye jsou Bruggy posledním místem, kde by chtěl být. Hledá proto dobrodružství a během vyčkávání na bossovy rozkazy si nezřízeně užívá všeho, co malé město nabízí. Dovolená se zkomplikuje, když Ray zjistí, že Harry ho chce mrtvého a práci má vykonat právě Ken. Harry však nepočítal s tím, že se Ray s Kenem na výletě tak spřátelí…
Ve filmu sledujeme vývoj charakteru obou hlavních hrdinů, kteří si i přes svou pokřivenou morálku nakonec získávají naše sympatie pomocí koňských dávek černého humoru a ironie.

Událost na Facebooku

Sledujte Filmový klub na Facebooku!

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.