Díl 1. BlackDog Cantina

O této zajímavé restauraci (Cantině) jsem se dozvěděl před nějakou dobou během prokrastinace na internetu, kde jsem si o ní přečetl článek. Zaujal mě styl této restaurace – je to v Americkém stylu s poctivými hamburgery a dalšími typickými pochoutkami ze USA. Další významné plus je, že všechno dělají z čerstvých surovin z okolí, takže žádné maso z mrazáku hozené do friťáku, jak známe v „typických“ fastfoodech. Ihned jsem dal na facebook „Like“ a přemýšlel jsem, kdy budu mít cestu kolem.

Nakonec jsem do restaurace zavítal s kolegy z IAESTE na cestě z Plzně, kdy po celém dnu práce bylo potřeba se občerstvit.

První dojem po otevření dveří byl, že se jedná o vskutku malou restauraci, která je hojně navštěvovaná, proto doporučuji ve více lidech rezervaci. Interiér je za pomoci jednoduchých věcí vyzdoben velmi šikovně – zaujmou promyšlené detaily s použitím netradičních doplňků (např. osvětlení nad barem je řešeno lampičkami, které mají krytky ze šálků na kávu).

Po usednutí ke stolu nás hned zaujal donesený jídelní lístek. Takto nádherně graficky zpracovaný lístek jsem doopravdy hodně dlouho neviděl. Je dobře dělený, přehledný a přesto není jako klasický lístky.

Nejdříve jsme si objednali nápoje, pivo točí Holbu (11° i 12°) plus nějaký speciálek, který se obměňuje.

Jako předkrm jsme si dali nachos s dvěma druhy omáčky (pikantní a ovocná). Poté následovalo hlavní jídlo. Shodli jsme se, že si vybereme z burgerů (mají dokonce 3 druhy gramáže, pro nás chlapy bylo jasné největší číslo – 250g masa). Nakonec jsme si vybrali 3x Infarkt burger z hovězího masa a 1 cheeseburger. Kolegu zaujalo Burrito, takže si jako jediný nedal burger. Přílohy mají rozmanité, takže jsme si objednali grilovanou zeleninu a několikrát salát coleslav.

Dámy a pánové, tohle byl ten nejlepší burger, co jsem kdy měl, a dovolím si citovat kolegu: „S tímto pocitem v puse bych chtěl umřít“. Nakonec jsme si dali ještě zajímavý druh kávy na cestu a odjížděli jsme maximálně spokojený. Sice bychom si ještě dali nějaký ten „malý“ burger na cestu, ale i tak jsme byli dokonale zasycený.

Informace o restauraci:

  • Název: Blackdog Cantina
  • Adresa: Pivovarská 105

    266 01 Beroun

  • GPS: 49.962871,14.07383
  • Web: http://www.blackdogs.cz/
  • Není sice Pražská, ale za návštěvu stojí, v okolí hodně zajímavých míst na výlety a tohle je dokonalé zakončení.

Konečné hodnocení

+ dokonalá výzdoba, prostředí a obsluha, která se vyzná v sortimentu a umí poradit

+ porce a ceny jsou vyvážené

+ Použité suroviny jsou z místních zdrojů

- Malý prostor uvnitř restaurace (Vždy musí být nějaký minus, i když já to osobně za minus neberu)

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.