Studium v zahraničí – proč a jak na to?

Ahoj! Jmenuju se Vojta a tento rok, díky mezinárodnímu programu ČVUT, studuju v USA. To nezní špatně, ne? Čtěte dál a dozvíte se, proč jsem se pro studium v zahraničí rozhodl a jak na to.  
Pokud jste již rozhodnuti a chcete do zahraničí jet, přeju vám hodně štěstí a do toho! Pokud váháte, čtěte dál :)

Mám přátele, co studují na ČVUT a říkají: „Mně je tady v Česku dobře, co bych jezdil někam do zahraničí? Angličtina mě neba a já chci hlavně dostudovat a konečně začít vydělávat prachy…“

Mám přátele, co studovali v zahraničí a říkají: „Bylo to skvělý! Hned bych jel znova! Jestli jsi nikde nebyl, přihlas se!“ a je vidět, že jim „výlet“ do zahraničí něco dal, že jsou za tu zkušenost rádi.

Co vám studium v zahraničí doopravdy dá?

Bez pochyby budete lépe ovládat cizí jazyk. Najdete si dobré přátele z různých koutů světa. Získáte zkušenost, která vás může nějakým způsobem změnit a nasměrovat. Jestli vás to aspoň trochu táhne k novým věcem, zkuste to! Kdy jindy než na vysoké? Později už taková příležitost nebude.

Jak to mám já?

Mě asi jako první napadlo, že bych chtěl zažít něco nového. Udělat v životě změnu. Nejlíp nějakou, která mě bude bavit a bude mi k něčemu dobrá. Studium v zahraničí se mi v hlavě začalo rýsovat na střední škole. Sice jsem nevěděl kam chci, ale věděl jsem že chci. (Což se mi mimochodem stává velmi málo. Většinou vím jen to, co nechci.) Po roce a půl na ČVUT jsem se přihlásil do výběrového řízení a třetí rok studia už trávím v zahraničí.

Nakonec trocha teorie: Na ČVUT lze vybírat ze dvou zahraničních programů – je tu Erasmus, se kterým můžete vycestovat do zemí evropské unie a několika dalších evropských států. Pokud vás to láká dále do světa, třeba jako mě, budou vás zajímat bilaterální dohody rektorátu ČVUT. Oba programy jsou finančně dotovány. Hurá do toho!

Pokud chcete více informací nebo si chcete promluvit s lidmi, kteří už v zahraničí byli, zajděte na Study Abroad Fair 13.11. v nové budově ČVUT.

Možná jste si všimli, že jsem zapomněl zmínit o tom, jak jsem se vlastně do USA dostal. To proto, že o tom bude příští článek. Kdo je ale nedočkavý, určitě si informace najde sám…

Napsat komentář  • Nastala chyba, události nemohou být zobrazeny. Omlouváme se.