Ze života FITu

Na FITu bylo začátkem tohoto týdne opravdu živo, prváci se nám již začínají pomalu hroutit pod náporem nových vědomostí(a především prvních testů) a také proběhly dvě důležité události. Někteří z vás možná zaznamenali(čistě náhodou), že v pondělí 8.10. byly vyhlášeny výsledky historicky druhých voleb do Akademického senátu FITu. A jaká, že je desítka šťastně zvolených?

Pedagogická část AS:
doc. Ing Jiří Douša, CSc. – 51 hlasů
Dr.-Ing. Martin Novotný – 45 hlasů
Ing. EUR ING Tomáš Zahradnický, Ph.D. – 44 hlasů
doc. Ing. Alois Pluháček, CSc. – 43 hlasů
Ing. Michal Šoch, Ph.D. – 42 hlasů
Mgr. Petr Matyáš – 32 hlasů

Studentská část AS:
Bc. Jan Bouchner – 328 hlasů
Bc. Petr Pulc – 308 hlasů
Jan Friedl – 252 hlasů
Bc. Jan Nohavica – 157 hlasů

Ještě bych dodal, že maximální počet hlasů v pedagogické části bylo 59 a ve studentské 524. Jestli to byla volba správná nám ukážou příští tři roky.

Nicméně nejen politikou živ je fiťák. V úterý rovněž proběhla tradiční akce Zeptejte se děkana – setkání studentů s děkanem Fakulty informačních technologií prof. Ing. Pavlem Tvrdíkem, CSc. a členy vedení fakulty, které se koná 2x za semestr. Mezi probíranými tématy nechybělo naříkání nad náročností PARů, bakalářské i magisterské státnice, statut studenta v období mezi ukončením bakalářského a začátkem magisterského studia nebo celková propustnost studia.
Pokud vás zajímá jak si děkan poradil se studentskou inkvizicí můžete se podívat na kompletní záznam akce podívat na této adrese

Další setkání s děkanem nás čeká opět ke konci letního semestru.