ISC Cafe Lingea

V pondělí 24.9. 2012 se konala první Café Lingea tohoto semestru. Podstatou této akce je seznámit studenty mezi sebou a možnost komunikovat cizí řečí, každý týden se totiž Café Lingea koná v jiném jazyce.
Toto pondělí jsme se bavili anglicky. Lingea se na Václavském náměstí ve Výtopně, kam přišlo na 80 studentů.  Tuto restauraci jsme vybrali pro její nabídku tradičních českých jídel, která mohli zahraniční studenti ochutnat, ovšem hlavním  lákadlem je zde netradiční způsob obsluhy. Nápoje totiž přiváží modelová železnice. Předpokládaná účast byla cca 60 lidí, o to milejším překvapením byl nečekaný zájem z řad studentů. Po prvotních zmatcích s usazením, po nichž slečny zaujaly místa na klínech přítomných pánů, se vše rozběhlo bez problémů. Nutno dodat, že si ani jedna strana nestěžovala. Studenti si poté zahráli kolektivní hru a obdivovali již zmiňované vláčky.
“První Cafe Lingea se vyvedla a jen doufáme, že příští bude opět takto úspěšná.” řekla organizátorka akce Kristýna Švandová z ISC CTU in Prague.

Na další Cafe Lingeu se můžete těšit v pondělí 8. října od 19.30 v La Casa Blů. Tentokrát se večer ponese ve znamení dvou nejvíc sexy jazyků na světě a bude se mluvit FRANCOUZSKY a ŠPANĚLSKY!!