Hokejová bitva

Začal první zápas hokejového derby a já pořád tvrdnu ve škole.
Co já tu sakra dělám? Těší mě jen to, že ČVUT hraje až druhý “rozstřelový” zápas.
Plni očekávání a naděje, abychom letos dokázali urvat víc než třetí místo,
spěcháme ve skupince opozdilců na tramvaj. Nakonec dorážíme lehce po slavnostním
zahájení. Zápasy se mají hrát na poločasy po 15 minutách.

Jako soupeř proti nám nastupuje VŠE. Technici hned v prvních vteřinách
neproměnili dvě šance a tak se iniciativy ujali ekonomové. V rychlém tempu
střídali akce za akcí, ale náš brankář Brázdil dělal čest šelmě zdobící náš znak
a skákal za pukem jako tygr. Situace se vzápětí trochu uklidnila a puk kontrolovali
Čvuťáci. Jen ho nedokázali uklidit Štěpánkovi za záda. Několik našich přesilovek
zůstalo nepotrestaných, stejně tak na straně soupeřů. První půle skončila nerozhodně 0:0.
Fanoušci ČVUTu zatím mají jasnou převahu v organizovanosti, pokřicích i náladě.
Škoda, že tomu tak není i na ledě.

Druhý poločas začal pro techniky pořádným šokem. Soupeř Dušek projel obranou jako
nůž máslem a za pouhých 46 vteřin vstřelil první gól VŠE. 1:0. Zápas musel být následně
přerušen kvůli konfetám z rolí toaletního papíru, které přistávaly na ledové ploše.
Obrana VŠE byla neprostupná a jejich rychlé protiútoky nebezpečné. Další jejich gól přišel
po třech minutách. 2:0 pro VŠE. ČVUT měl dobře připravené pozice pro střely, bohužel
zatím šly vždy mimo. Celý modrý tým jakoby chytil druhý dech a hra se na dlouhou dobu
přesouvá do útočného pásma soupeře. Nakonec necelých pět minut před koncem snižuje
Jakub Babka stav na 2:1 pro VŠE. Celá hra se stupňuje a po faulu VŠE hrajeme přesilovku 6 na 4.
Bohužel zbývá jen deset vteřin a poslední nadějná střela prolétla jen těsně kolem tyče.
Čeká nás boj o třetí místo s ČZU.

Utkání ještě nezačalo a fanoškovské kotle se už popichujou. Halou zní čvuťácké:
“My máme kružítko, vy máte vidle.” Terčem posměchu se následně stal brankář zemědělky,
který zabloudil na naši střídačku. Zápas se po deseti minutách vcelku vlažného začátku
začal přiostřovat natolik až Hlaveš z ČVUT zůstal po kontaktu ležet u mantinelu. Naštěstí
odchází po svých. Necelé tři minuty před koncem se poprvé prosazuje “hnojárna”.
Prohráváme 1:0.
Další studená sprcha přichází dvě minuty po začátku druhé půle. Po odražení jedné
dobré šance ČZU přichází vzápětí druhá a zvyšuje tak svůj náskok na 2:0. Po několika šancích
zemědělky přichází konečně jedna také od nás, jenže v síti soupeře nekončí. Ale přeci jsme
se dočkali. Minutu před koncem snížil doklepávající Jakub Žoha. Tenhle stav je i konečný,
tak nám nezbývá jen trénovat a doufat v lepší umístění příští rok. A my vám to nandáme…