Co je to IAESTE?

Už jsi slyšel o IAESTE? Divná zkratka, co? Víš, co znamená?

IAESTE, celým názvem The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (drsný, co?), je nezisková mezinárodní organizace, kterou řídí a ve které pracují studenti, kteří chtějí pomáhat ostatním studentům.  Prostě a jednoduše se snažíme našim kolegům a kamarádům ulehčit a zpříjemnit život od zápisu na školu po uplatnění v praxi.

A co že ta organizace s nezapamatovatelným názvem dělá?

Průvodce prváka

Pokud jsi student ČVUT nebo VŠCHT, dostal jsi v prváku při zápisu obal na index a brožurku Průvodce prváka. Tyhle věci překvapivě nezařizuje škola, ale právě IAESTE. Chceme Ti prostě pomoct v tom, aby ses co nejrychleji na univerzitě rozkoukal.

Výměnný program IAESTE

Jseš student nebo absolvent technického oboru a chtěl bys třeba přes prázdniny vyjet do zahraničí za brigádou? Potom není nic jednoduššího a pohodlnějšího než kontaktovat IAESTE. My Ti seženeme místo ve firmě, zařídíme vízum i jednání s cizineckou policií a mimo práce se Ti postaráme i o zábavu – fungujeme totiž v 85 zemích světa!

Jobportál, veletrhy a katalog iKariéra

Brand iKariéra patří taky IAESTE a schovává pod sebou všemožné personalistické projekty. Všechny mají za úkol jediné – zprostředkovat Ti kontakt se společnostmi z praxe a zajistit Ti Tvoje zaměstnání snů. Kromě toho si můžeš na našem jobportálu www.ikariera.cz najít třeba téma bakalářky nebo diplomky!

Spousty a spousty dalších věcí

Bylo by opravdu na dlouho vyjmenovat všechny záležitosti, na kterých se nějak podílíme. Namátkou je to třeba seznamovák pro studenty stavárny na ČVUT , hudební IAESTE Underground Fest nebo stránka student.cvut.cz.

No a co z toho máme my?

Všechny tyto projekty dělají studenti ve svém volném čase bez nároku na mzdu, ale s velkým nárokem na zkušenosti. Kromě dobrého pocitu, že děláme něco pro naše kamarády, se tak naučíme mluvit před lidmi, prezentovat, vyjednávat, pracovat v týmu a taky řídit takovou menší firmu. Prostě věci, které se ve škole nenaučíš.

Zaujali jsme Tě? Potom není nic jednoduššího než se k nám přidat. Vygoogli nás, navštiv www.iaeste.cz  nebo rovnou napiš našemu zástupci na mail ondrej.winkler@iaeste.cz.